Ślub konkordatowy jest połączeniem ceremonii kościelnej ze ślubem cywilnym

Ślub konkordatowy to połączenie ceremonii ślubu kościelnego ze ślubem cywilnym – w momencie zawarcia ślubu kościelnego (który nie ma mocy prawnej) zawierany jest także ślub cywilny (który ma skutki prawne). Obecnie młodzi nie muszą osobno zawierać ślubu cywilnego i kościelnego.

Wszystkie osoby wyznania rzymsko-katolickiego mogą wziąć ślub konkordatowy w kościele dopełniając wszystkich formalności w zakrystii kościoła przed ceremonią. W przypadku ślubu konkordatowego nie ma już konieczności odbywania ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ślub konkordatowy pozwala na zawarcie małżeństwa w świetle polskiego prawa – zachowując podniosłość ceremonii ślubu kościelnego

Ceremonia ta jest w zasadzie synonimem ślubu kościelnego. Oczywiście istnieje możliwość rozdzielenia ślubu kościelnego i cywilnego oraz odbycia dwóch osobnych ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego i w kościele. Większość par decyduje się na przyjęcie ślubu konkordatowego. Jest to wygodniejsza i mniej czasochłonna opcja niewymagająca wizyty w USC.

Nadaj wyjątkowy charakter swojej uroczystości i zadbaj o jej niepowtarzalną oprawę

Przedślubne przygotowania w przypadku ślubu konkordatowego toczą się dokładnie tak samo jak w przypadku ślubu kościelnego, gdyż sama ceremonia jak i dopełnianie formalności urzędowych obywają się w kościele. Warto więc zadbać o odpowiednią oprawę uroczystości – kwiatowe aranżację, oprawę muzyczną, dekoracje kościoła – by nadać tej uroczystości wyjątkowego charakteru.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: rgba(228,148,151,0.2);}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://slubnyambaras.pl/wp-content/uploads/podstawa-strony/ogranizacja-slubow-i-wesel-krakow-slubny-ambaras-min-1.jpeg); }